בחירת מערכת ישיבה לבית או כורסאות מעוצבות זה אחד החלקים החשובים ביותר בעיצוב הבית. החלק של הסלון בעל חשיבות גבוהה מאוד, לאור העובדה שהסלון בבית זה החלל הפתוח והכניסה של הבית אליו מגיעים בני המשפחה באופן יומי , ובין היתר אורחי הבית.

בחלל הסלון בעיקר יושבים לשם צפיה בטלווזיה , משחקים, לעתים אפילו אוכלים או סתם מנהלים שיחת חולין בין בני המשפחה. לכן בחירת מערכת הישיבה מעור צריכה להיות בחירה שהיא הן יפה והן נוחה לבני המשפחה ומכאן נוספת החשיבות לבחירת מערכת ישיבה תוצרת איטליה מרופדת בעור או בד לפי בחירת בני הבית אשר מתאים במידות לחלל הסלון בבית.

כיום ניתן להזמין מערכות ישיבה בהרכבים שונים ומידות שונים וזה לפי הזמנה אישית של הלקוח. ישנם מבחר רב של מערכות ישיבה אשר יכולים לשדרג את עיצוב הבית. חלל הסלון הינו מקפיץ את כל עיצוב הבית . החכמה הגדולה היא ליצור מערכת ישיבה אשר מתאימה בדיוק לחלל הבית וכמובן לטעם האישי של בני הבית אם זה מערכת ישיבה תוצרת איטליה,  סלון בד, סלון עור, מערכת ישיבה 2+3, סלון פינתי,  סלון פינתי במבצע , סלון בהזמנה אישית במידות שונות וכמובן בחירת ריפוד מערכת הישיבה בעורות או בדים.